مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید عباس
نام خانوادگی:حسینی باقرآبادی
پست الکترونیک:bagherabadi@chmail.ir
نخصص ها:علوم حدیث ، ادبیات عرب ، تبلیغ

زندگی نامه

بسمه تعالی

 در سال 1358 در شهرستان بافق  به دنیا امد و بعد از گذراندن مقاطع ابتدایی،راهنمایی و سال های آغازین دبیرستان، در سال 1374 وارد حوزه علمیه یزد شده و تا پایه هفتم را در شهر یزد و نزد اساتیدی چون، آیت الله علاقبند، آیت الله محمدی، حجه الاسلام معزالدینی، مرحوم حجه الاسلام میرحسینی ، مرحوم حجت الاسلام مناقب و ... پشت سر نهاده و در سال 1381 جهت ادامه تحصیل به شهر مقدس قم سفر کرده و تاکنون در این شهر به ادامه تحصیل مشغول است.

در قم نیز اصول را محضر اساتیدی چون حجه الاسلام باقری شاهرودی، حجه الاسلام سید حسن خمینی و فقه را نزد حجه الاسلام فقیهی و مقداری از فلسفه را نزد حجه الاسلام زارعی سبزواری کسب فیض کرده و بعد از ورود به درس خارج از اساتید برجسته حوزه علمیه و مراجع معظم تقلید چون حضرت آیت الله مکارم شیرازی و حضرت آیت الله سبحانی و حضرت آیت الله احمد عابدی و آیت الله سید محمد رضا مدرسی یزدی از فقهای شورای نگهبان، استفاده کرد.

همچنین در سال 1387 وارد مرکز آموزش تخصصی نهج البلاغه شده و بعد از نگارش پایان نامه با موضوع " اسلوب بلاغی سوگند های نهج البلاغه"در اردیبهشت 1393 موفق به اخذ مدرک سطح 3 با رتبه عالی از ان مرکز شد.

هم اکنون نیز در مقطع دکتری و در رشته علوم و معارف نهج البلاغه در دانشگاه قران و حدیث واحد قم مشغول به تحصیل است.